Tagasi

ABET- kõrgsurvelaminaadid

Põhja-Itaalias, Bra linnas asuv ABET LAMINATI on üks maailma juhtivatest kõrgsurvelaminaatide valmistajatest. Firma on olnud alati juhtival kohal uute toodete väljatöötamisel. Uute dekooride väljatöötamise käigus on ABET teinud koostööd selliste kuulsate disaineritega nagu: Mario Bellini, Joe Colombo, Ettore Sottsass, Alessandro Mendini jpt.

ABET LAMINATI S.p.a. oli 60-datel aastatel üks esimesi, kes võttis kasutusele laminaadi kui dekoratiivse, värvikireva materjali. Senini oli laminaati kasutatud vaid looduslike materjalide – puu ja kivi imiteerimiseks. Ka tänapäeval tuntud kompaktplaati või täislaminaati hakati mööbli juures kasutama 60-datel aastatel.
70-datel aastatel tõi ABET turgudele siiditrükiga valmistatud ja postforming laminaadid, 80-datel valgust läbi laskva DIAFOS laminaadi, 90tel siiditrükiga valmistatud MEG ilmastikukindla laminaadi, mida on kasutatud näit. Gröningeni kunstimuuseumi fassaadil.
2000. aastal lõi ABET DigiPprint sarja, kus laminaadi dekoratiivpinna valmistamisel kasutatakse digitaalset tehnikat, andes sellega kujundamisele lõputud võimalused.

Lore on olnud ABETi toodete maaletooja Soomes aastast 1989 ja Eestis aastast 1999.

Lisainfot saad tehase kodulehelt: www.abetlaminati.com